O hre Escape Game

Úniková hra

Únikové hry (Escape game) sú fyzické dobrodružné aktivity, kde sú ľudia uzatvorení v miestnosti s ostatnými účastníkmi a musia sa dobre zorientovať v danom priestore, nájsť stopy, indície, vyriešiť sériu hádaniek a uniknúť z miestnosti v stanovenom čase.

Image module

Tento typ hier bol založený na počítačových hrách, v ktorých sú hráči uzatvorení v miestnosti a musia najskôr poriadne preskúmať svoje okolie, aby sa im podarilo dostať von.

Interiér hier môže byť veľmi realistický, často ponúka tematické zvuky, zvláštne osvetlenie alebo iné multimediálne efekty. Interiér hier môže byť členitý, hráčom sa často prekvapivo otvorí tajný prechod, skryté dvere či posuvná stena.

Objavenie ďalšej nečakanej časti hry potom stupňuje napätie a umocňuje zážitok hráčov.

Prvá úniková hra bola vytvorená v Japonsku v roku 2007. Od roku 2011 sa začali rozširovať po väčšine kontinentov.

Tak čo, si pripravený na únik z tajomnej izby?
Prejdi na výber izby a pokús sa uniknúť pred vypršaním časového limitu!

Pravidlá hry

Pravidlá hry Escape Game

Hra je zameraná hlavne na logické myslenie, preveruje schopnosti jednotlivca pracovať v teame, a odhaľuje slabé a silné stránky v napätých situáciách, kde sa musia účastníci spoliehať jeden na druhého.

Budete zavretí na 60 minút a vašim poslaním bude vyriešiť  úlohy alebo nájsť správne kľúče a posúvať sa k vyslobodeniu z miestnosti.

Tieto hry sú určené pre teamy 2-5 hráčov, úlohy sa vykonávajú spoločne. Nebránime ani jednotlivcom, ktorí naberú odvahu uniknúť z miestnosti sami. Hry sú určené pre ženy a mužov vo veku 14-99 rokov.. mladší len v sprievode dospelej osoby.

Na splnenie všetkých úloh je potrebný len rozum, hrubá sila je zakázaná. Každý team obdrží od personálu vysielačku a v prípade potreby Vám radi pomôžeme resp. navedieme na splnenie danej úlohy.

Ak sa stanete úspešným riešiteľom, prosíme Vás nechajte si odpovede na postup riešenia pre seba, aby ste nepokazili radosť z riešenia úloh novým záujemcom o zážitok v našej izbe.

Treba zvoliť komfortné oblečenie.